milf video
black gay sex
hentai videos

gıdı estetiği

Kombine Estetik Uygulamalar 1

Kombine Estetik Uygulamalar

Estetik
uygulamaların geneli kişinin mutluluğu ile doğru orantılıdır. Dış görünüşü ile çekici ve alımlı olan birey kendine özgüveni olan; toplumda daha mutlu, güçlü ve rahat olan kişidir.

Hızla akıp geçen zaman içerisinde estetik uygulamalar ve cerrahi girişimlerde de hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Plastik cerrahın operasyon sonrası izlerini gidermek için yaptığı 2. operasyonlar artık gelişen teknoloji ile tarihe karıştı. Hatta ve hatta gelişen estetik cerrahi ve anestezi uygulamaları sayesinde artık birden fazla uygulama tek seferde çözüme kavuşturulabiliyor. Öyle ki artık Türk estetik cerrahları dünya standartları üstünde çalışmaları ile tercih edilir hale gelmişlerdir.

Kişinin istediği yüz ve/veya vücut şekillendirme operasyonlarında istenen değişime ulaşmak bazen tek seansla mümkün değildir. İşte kombine estetik uygulamalar ile birden fazla farklı uygulama istenilen değişime ulaşmak için tek operasyon yeterli oluyor. Burada önemli olan kişinin istek ve beklentileri ile doktorun çizeceği sınırlardır.

Önceden doktorlar tarafından tavsiye edilmeyen bir uygulama olan kombine ameliyatlar;  günümüzde gelişen teknoloji ile pek çok hasta tarafında tercih edilen bu nedenle sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlar haline geldi. Bu operasyonların bu kadar tercih görmesindeki sebeplerden biri kişiye birden fazla çözüm sunması diğeri belki de en önemlisi zamandan kandırmasıdır.

Özellikle kadınlarda gebelik ve doğum sonrası dönemde karın, göğüs ve vajina bölgesinde oluşan deformasyonlar tek seansta karın germe, göğüs ve vajina estetiği ile kombine şekilde uygulanabilir. Liposuction eğer kişi uygun bir aday ise eklenebilir. Yüz estetiği ile birlikte birey aynı zamanda vücut şekillendirme ameliyatlarını da ekleyerek tek seansta hayalindeki forma ulaşabilir. Düşüncesi bile bir dönem hayal olan ama artık gelişen tıp ile hayal olmaktan çıkan birkaç sorununuz (burun, kulak, göz çevresi, meme, karın, yüz, vajina vs. estetik uygulamalar) doktorun öneri ve sınırları içinde aynı operasyon ile çözümlenebiliyor.

Az öncede dediğimiz gibi kombine ameliyatlarda hastanın istek ve beklentilerinin yanında uzman estetik plastik cerrahında sınırları oldukça önemli. Hasta ne istediğini bilmeli ve bunu ameliyatını gerçekleştirecek uzman doktora izah etmelidir. Bundan sonra estetik plastik cerrah kişinin öncelikleri dahilinde ameliyat için bir yol haritası çıkarabilir. Tabi ki bu yol haritası diğer tekil operasyonlara göre çok daha dikkatli planlanmaktadır.

Kombine estetik ameliyat uygulaması yapılacak kişinin sağlık koşullarının iyi olup olmadığının araştırılması da önemli bir süreçtir. Bu süreç bazen 3-4 hafta sürebilmektedir. Kan değerleri, daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar ve ameliyatları incelenen kişinin aynı zamanda belki de kendisinin bilmediği ama operasyon için önemli olan hastalıklarının olup olmadığına da bakılması gerekiyor. Bir dizi laboratuvar tahlilleri ve anestezi muayenesinden sonra sonuçlar eğer ki olumlu ise ameliyatınız tek seansta yapılabiliyor.

Kombine estetik operasyon gerçekleştirilecek kişi her şeyden önce tekil operasyonlara oranla kombine estetik ameliyatların ciddiyetinin farkına varmış olarak doktoruna yardımcı olmalıdır. Örneğin kişi sigara ve alkol kullanan biriyse operasyon için en az 2-3 hafta öncesinde bırakması gerekir. Operasyona hazırlık süreci olan muayene laboratuvar tahlilleri vb uygulamaları aceleye getirmemek gerekir.

Kombine estetik operasyon geçirmiş kişinin hastanede kalış süresi 2-3 gündür. Operasyondan sonra hastalar hemen hareketlenmemelidir. Ameliyat izleri için 2. haftadan itibaren özel bantlar ve kremler kullanılabilir. Ağır işler uzun süre yapılmamalıdır. Yapılacak hafif yürüyüş ve en az 1 ay sonra başlanacak spor iyileşme sürecine fayda sağlayacaktır.

Aynı seansta gerçekleştirilebilecek estetik operasyonlar;

Genital estetik + meme estetiği + karın estetiği
Lazer lipoliz + liposuction
Burun estetiği + gıdı estetiği + dudak estetiği
Alın germe ve kaş kaldırma + göz çevresi estetiği + yüz germe
Liposuction + lipofilling
Popo estetiği + bacak estetiği
Kulak estetiği + burun estetiği

Bunlar sadece birkaç örnektir. Bu uygulamaları istekleriniz ve doktorunuzun yönlendirmesine göre şekillendirebilmek mümkündür.

Cilt tedavilerinde de kombine uygulama yapabilmek mümkündür. Lazer + epiroller +kimyasal peelling uygulamalarının kombine edilmesi gibi.

Kombine estetik ameliyat düşünen kişiler her şeyden önce emniyetleri için operasyonlarının yapılacağı üniteyi ve doktorlarını doğru seçmelidirler.

gıdı estetiği
 

Kombine Estetik Uygulamalar 4

Kombine Estetik Uygulamalar

Yüzün yandan görünümünü daha güzel ve bakıldığı zaman ruhu okşayan bir şekle getirilmesi için yapılan cerrahi operasyonlara genel anlamda profiloplasty diyebiliriz. Yüzün yandan görünüşünün güzel veya çirkin olmasına neden olan öğeler arasında en önemlileri burun, dudaklar ve boyun bölgesidir. Bu üç bölge alınla birlikte orantılı bir açı çizdiği takdirde ahenk sağlanır. Geçen zaman, dengesiz beslenme, dış ve genetik faktörlere bağlı olarak yüzümüze yansıyan deformasyonları tek seansta üç farklı estetik müdahale ile çözüme kavuşturmak mümkündür. Bu gün burun estetiği (rhinoplasty), dudak estetiği ve gıdı estetiğinden bahsedeceğiz.

Burun Estetiği  (Rhinoplasty)

Burunda mevcut olan şekil bozukluğunun estetik olarak cerrahi yöntemlerle düzeltilmesi işlemidir. Burundaki şekil bozuklukları kişiden kişiye değişkenlikler arz edebilir. Örneğin; burun aşırı büyük olabilir, burun sırtı aşırı tümsek ve kavisli olabilir, burun ucu uzun ve sarkık olabilir veya çok etli, büyük ve yuvarlak olabilir, burun kökünde burun ile alın arasında var olan açı düzleşmiş olabilir, semer burun veya eğer burun dediğimiz şekilde burun sırtı çökük olabilir, burun ile dudak arasındaki açı ileri derecede daralmış olabilir, burun kanatları ileri derecede geniş ve yayvan olabilir veya burun sağa veya sola yamulmuş olabilir. Burnun iki tarafı arasında asimetri olabilir.

Öte yandan burnun dışı gibi içinde de yapısal bozukluklar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda burun solunumu da bozulmuştur. Bu gibi problemleri de birlikte halledebiliyoruz.

Birçok ameliyatta olduğu gibi bunlarda da genel anestezi uygulanıyor. Yani hasta uyutuluyor ancak; biz ameliyat sırasında kanamayı azaltıcı ilaç ve lokal anestezi içeren bir solüsyonu da buruna zerk ediyoruz.

Operasyon; burun çatısında bozukluk olan olgularda ortalama 1 saat sürerken; burun orta bölmesinin de birlikte düzeltilmesi gereken durumlarda bu süre 3 saate kadar uzayabilmektedir.

Ameliyat sonrasında tamponlar iki veya üç gün kalıyor. Alçı bir hafta sonra çıkarılıyor. Onun yerine ya yeniden bir alçı konuluyor veya flaster tespiti uygulanıyor. Bir hafta da böyle tutuluyor. Yani toplam iki haftalık bir tespit süresi kişiyi bloke edebiliyor.
Nihai sonuç şişliklerin tamamen kaybolduğu altıncı aydan sonra ortaya çıkar. Bu süre minimum süre olup bazen daha geç olabilir.

Dudak Estetiği

Dudakları kalınlaştırmak ve daha da hacimli göstermek için yapılan işlemlerdir. Dudağa yapılacak çeşitli uygulamalar ile bu sağlanır.

Yapay maddelerle dolgu
Bu amaçla üretilmiş ve piyasaya sunulmuş çeşitli ürünler mevcuttur. Bunlar genellikle herhangi bir kesi yapmaksızın enjeksiyon şeklinde uygulanırlar. Bir çoğu çeşitli dezavantajları nedeniyle kullanımdan kalkmış ya da çok nadiren tercih edilmektedirler. Günümüzde bu amaçla tercih edilenler hyaluronic asit içerikli ürünlerdir. Hyaluronic asit insan vücudunda normalde de bulunan bir molekül olduğu için herhangi bir yabancı cisim tepkisi ya da alerjik reaksiyona neden olmaz. Dolayısıyla istenmeyen sonuçlara da neden olmadığı için güvenle kullanılabilmektedir. Hyaluronic asit içerikli bu ürünlerin değişik alt kategori ürünleri de mevcuttur. İhtiyaca göre bunlardan birisi tercih edilir. Hyaluronic asit içerikli dolgu maddeleri dudak estetiğinde başlıca iki amaçla kullanılır. 1-Dudak hatlarının belirginleştirilerek dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak. Bu amaçla enjeksiyon, dudak hatları boyunca ve üst dudakta burunun altında kalan, filtrum dediğimiz oluksu çukurluğun yan kenarları boyunca yapılır. 2- Dudak çevresindeki kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesini sağlamak. Bu amaçla bu ürünler deri yüzeyinin ve çizgilerin hemen altına(dermis tabakası içine) zerk edilerek işlem gerçekleştirilir. Bu uygulamalarda elde edilen sonuçlar ortalama 6-9 ay kadar sürer. Etkisi geçince tekrarlamak gerekir.
Dolgu maddesi enjeksiyonu yapılırken ürünün mutlaka orijinal, yasal ve güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Uygulamayı yapan hekimin bu konuda yeterli bilgisi ve deneyimi bulunmalıdır. En önemlisi uygulayıcı uzman hekim steril şartlarda çalışmaya azami özeni göstermelidir.

Vücuttan alınan materyal ile dolgu
Bu amaçla kullanılan materyaller yağ dokusu, faysa dokusu ya da doku kokteylidir. Bunlardan da tercih edilen yağ dokusu enjeksiyonu (lipofilling) dur. Yağ dokusu genellikle karın ya da bacak iç kısımlarından alınır. Kişinin kendi vücudundan alındığı için herhangi bir yabancı doku reaksiyonuna sebep olmaz ve alınan bölgede iz kalmaz. Enjeksiyon yöntemiyle dudak içine özellikle kas dokusu arasına uygulanarak dudaklarda istenilen dolgunluk sağlanır. Günümüzde microlipoinjection yöntemiyle çok ince çizgilerin giderilmesi bile sağlanabilmektedir. En önemli dezavantajı enjekte edilen yağın bir kısmının vücut tarafından emilerek yok edilmesidir. Bunun için ikinci, üçüncü seans uygulamalara ihtiyaç olabilmektedir. Sonuçta elde edilen dolgunluk kalıcıdır.

Gıdı Estetiği

Özellikle vücudun her hangi bölgesinde oluşan sarkıklık kadınlar için sorun teşkil etmekte.  Vücudun en dikkat çeken bölgesi ise; yüz ve çevresidir. Genç yaşlarda bile genetik faktörler ve kiloya bağlı olarak sorun haline gelen gıdı, küçük bir cerrahi operasyon ile eski formuna kavuşturulabilmektedir. Gıdıdaki yağ problemi liposuction (yağ emme) yöntemi ile çözümlenebilmektedir. Lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilen liposuction yöntemi ile çene altında biriken yağ stoklanması küçük bir kesi ile girilip emilerek azaltılmaktadır. İşlemden sonra gıdıya elastik bir bandaj takılır.

gıdı estetiği
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz