hentai cartoon porn
gay black men
milf sex

göbek yağı aldırma

Lazer Lipoliz (Smartlipo)

Lazer Lipoliz Smartlipo


 Yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulabilinir. Smartlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Lipoliz nedir ?
Yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer Lipoliz , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Dünyada 3 - 4 yıldır uygulanmakta olup başarısı kanıtlanmıştır.
Smartlipo Lazer Lipoliz cihazı ne gibi amaçlarla kullanılmaktadır?
Smartlipo Lazer Lipoliz cihazını başlıca üç amaçla kullanmaktayız:
1) Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
2) Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
3) Terlemenin yokedilmesi amacıyla koltukaltında kullanılmaktadır.
Lazer Lipolizin avantajları nedir?
Lazer Lipoliz oldukça etkili, az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir ki bu hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için teşvik edici bir imkandır. Ayrıca uygulama için yapılan kesi 1-2mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Hem uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebileceği hemde sonuç yavaş yavaş 2-4 ay arasında ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.
Lazer Lipolizin nasıl etki eder?
Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır. Lazer Lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Lazer Lipoliz SmartlipoFotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ , hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında yada sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise Fotostimülasyon etkisi yaratır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.
Lazer Lipolizdeki etkilerin sağladığı yararlar nelerdir?
Bu etkiler sayesinde Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük bir süren korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.
Lazer Lipoliz hangi vakalarda ideal seçimdir?
Lazer Lipoliz, özellikle :
1) Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;
2) Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
Lazer Lipoliz3) Koltukaltında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

15-16 yaşından büyük herhangi bir cinsiyetteki hastaya uygulanabilir. Tüm vücuttaki bir çok bölgede ileri derecede yağ birikimi olan hastalarda ise tumescent liposuction ile birlikte kullanılırsa, uygulama sonrasında ciltte görülebilecek sarkma ve düzensizlikleri azaltarak elde edilen sonucun daha da iyi olmasını sağlar. Tumescent tekniğinde kullanılan sıvı , Nd-YAG lazer ışığını absorbe etmediği için herhangi bir ters etkileşim olmaksızın kombine edilebilir. Yüz, Kol içi, Bacak içi cilt gevşekliğinin germe ameliyatı gerektirecek kadar çok ileri derecede olmaması gerekir. Bu tarz vakalar ancak daha travmatik olan başka bir uygulama yaptırmak istemiyorlarsa uygulamaya alınabilirler.
Lazer Lipolizle Liposuction'ın farkı nedir?
Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülebilir. Sonrasında ise uzun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir.
Lazer lipoliz öncesinde nelere dikkat edilmelidir?
Tedavide en önemli olan konu uygun hastanın seçilmesidir. Tedavi öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak hastanın alerjik olduğu ilaçlar yada şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı , pıhtılaşma sorunu olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır ve bunlara yönelik tedbirler sağlanır.
Tek seans yeterli midir?
Uygulamalar genelde 1 seanstır ama yağlı dokunun hacmine veya cilt gevşekliğinin fazlalığına göre seans sayısı arttırılabilir. 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.
Ne kadar süre istirahat gerekir?
Hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. İşinden yada sosyal hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir.
Lazer Lipoliz sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Lazer Lipolizin 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp , ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran Triactive gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir. Her metodta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgede yağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekir. Bu nedenle her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.
göbek yağı aldırma
 

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Olay Gazetesi Çekirge Eki | 10.10.2010 Tarihli Haberi

Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biri. Ancak bölgesel alınan yağlanmalar aslında kilodan daha büyük bir derttir. Çünkü belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma  konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir. Türk kadını için bölgesel yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun oluşturuyor. Çünkü farklı bölgelerde gerçekleşen bu yağ stoklanmaları inatçı olabiliyor. Ne spor ne de diyet fayda sağlamayabiliyor. Bugün ele alacağımız konu Lazer Lipoliz; bahsetmiş olduğum bölgesel yağların yok edilmesinde tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelmeLazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında yenilikçi bir yöntem olarak karşımıza çıkan lazer lipoliz Dünya’da 5-6 yıldır uygulamaktadır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı  oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Bölgesel yağ fazlalığı olan yerler işaretlenir ve  lazerin çıkardığı ısı enerjisinden kişinin etkilenmemesi için tedavi yapılacak bölgeye içinde bölgesel uyuşturma sağlayan bazı maddelerin bulunduğu bir karışım enjekte edilir.  10-15 dakikalık bir bekleme süresi sonrası yağ dokusu içerisine bir fiberoptik  gönderilir. Belirli bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. İşlem yapılan yere baskılı bandaj yapılır, dikiş gerektirmeyen bir uygulamadır.

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir.

Lazer lipoliz uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalar ideal adaylardır. İleri düzeyde yağ birikimi olan veya tüm vücut  hastalarında liposuction ile kombineli yapılan çalışmalar oldukça tatminkar sonuçlar yaratmaktadır. Lazer Lipoliz uygulama 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir.

Kaç seans gereklidir?

Lazer Lipoliz yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkün ancak bazı durumlarda 3-4 ay ara ile tekrarlamak gerekebilir.

Bölgesel Anlamda Tekrar Kilo Alma Olasılığı Var mıdır?

Uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Liposuction yöntemindeki gibi yağ hücrelerinin tamamı yok edilmemektedir. Bu nedenle yaşam standardında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır. Böyle bir durumda da uygulamayı yeniden yapmak gerekir.

Laserlipoliz’in liposuction’dan ( yağ aldırma) farkı nedir ?

  • Liposuction işlemi genel anestezi altında yapılırken, lazer lipoliz de lokal anestezi kullanılmaktadır.
  • Liposuction da uygulama sonrasında morluklar görülürken, lazer lipolizde görülmez.
  • Liposuction da vücudun belli bölgelerine ( kol içleri, çene altı, ayak bilekleri…vs.) uygulama yapmak oldukça zor iken; lazer lipoliz ile bu bölgeler dahil tüm vücuda uygulama yapmak mümkündür.

Son Söz…

Lazer Lipoliz uygulamasında 2-6 ay arasındaki süreçte optimal sonuçlar kendini gösterir. Genellik biz bu süreyi beklememek için Lazer Lipoliz ile Liposuction yönteminin kombine ederek kullanmayı tercih ediyoruz. Bu dönemde hastalar yaşam kalitelerini değiştirerek yediklerine içtiklerine dikkat etmeli ve içinde mutlaka spor olan bir yaşantı tercih etmelidir. Bu süreç içinde lenfatik drenajı arttıracak masaj uygulamaları ile sonuçlar daha da tatminkar olacaktır. Uygulanacak alan genişliği , kısa sürede iyileşmeye olanak vermesi ve olumlu sonuçlar alınması nedeniyle; Lazer Lipolizi bir vücut şekillendirme yöntemi olarak kabul etmeli, fakat uzman doktor gözetiminde yapılmasının önemi unutulmamalıdır.

göbek yağı aldırma
 

Kombine Estetik Uygulamalar 3

Kombine Estetik Uygulamalar

Toplumun azımsanamayacak çoğunluğunun başı vücutlarında belirli bölgelere almış oldukları kiloları ile dertte. Özellikle Türk insanı için bölgesel alınan yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun teşkil ediyor. Bölgesel yağ stoklanmalarında ne spor ne de diyet bir yerden sonra tek başına hiçbir işe yaramıyor. Çünkü vücudumuzda yağ stoklanması yaşıyorsak belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir.

Bugün ele alacağımız bir konu Lazer Lipoliz; bahsetmiş olduğum bölgesel yağların yok edilmesinde tercih edilen yöntemlerden biridir.

Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında yerini alan bir yöntem olarak karşımıza çıkan lazer lipoliz Dünya’da 5-6 yıldır uygulamaktadır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Vücut hatlarındaki orantısız çıkıntıları gidermek amacıyla, belli bölgelerde toplanan yağların vakumla ve özel metal kanüller kullanılarak vücuttan emilerek uzaklaştırılması işlemi de bir diğer yöntem olarak da tercih edilmektedir. Bu yöntemin adı ise liposuction dur.

Liposuction uygulanacak bölgenin uygun noktalarından yapılan 3-5 mm'lik kesilerden yağ dokusu içerisine sokulan ve özel bir hortum aracılığı ile vakum cihazına bağlı özel metal kanüllerin ileri- geri hareketleriyle yağ dokuları bölgeden uzaklaştırılır. 2 ile 5 mm çaplarında olan bu kanüllerin uçları künt olup, uç yanlarında bulunan deliklerden yağlar alınır. Amaç söz konusu bölgelerdeki aşırı birikim yapan yağ dokularının yapmış olduğu çıkıntıları yok ederek vücut hatlarını orantılı yani estetik bir görünüme kavuşturmaktır. Liposuction işlemi vakum cihazı kullanmaksızın büyük enjektörler ile, pistonlarına uygulanan stoperler aracılığıyla oluşturulan vakum sayesinde elle de yapılabilir. İşleme başlamadan önce yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Bu sayede kanama olmaksızın ve daha kolay liposuction yapılabilmektedir. İçerdiği lokal anestezik madde nedeniyle girişim sonrası erken dönemde ve girişim sırasında oluşacak ağrı engellenmektedir. Bu yöntem “ıslak teknik” ya da “tümesan tekniği” olarak adlandırılmaktadır. Önceleri uygulanan kuru teknik artık günümüzde tamamen terk edilmiştir. Ultrasonik titreşimler ile önce yağların yumuşatılıp daha sonra liposuction işleminin yapıldığı “ultrasonik liposuction” adı verilen bir yöntem de mevcuttur. Ancak bu yöntemin gerekliliği konusu bizzat kullanıcıları tarafından tartışılmakta ve giderek daha az kullandıkları kendileri tarafından da ifade edilmektedir.

Liposuction ameliyatı eğer tek ve küçük alanlarda yapılacaksa lokal anestezi, çok ve geniş alanlarda yapılacaksa genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yapılacak alanın sayısına ve genişliğine bağlı olarak 1 ile 4 saat arasında değişir.

Liposuction ile lazer lipoliz uygulamalarını kombine edilerek tek seansta bölgesel inatçı yağlara karşı tatminkar sonuçlar alabilmek mümkün.  Burada hastanın doğru seçimi oldukça önemlidir. Kombine estetik uygulama ileri düzeyde yağ birikimi olan ve ya tüm vücut problemi olan kişilerde uygundur. Uygulama genel anestezi ve ya lokal anestezide yapılır. Operasyon 2-5 saat sürebilir. Uygulamada küçük kesiler ile içeri serum verilir bu sayede yağ dokuları şişirilir. Lazer lipo yöntemi ile yağlar kırılır ve vakum yöntemi ile kırılan yağlar alınır. Bu işlem de dokulara zarar verilmediği gibi oldukça iyi sonuçlar elde edilmektedir.

göbek yağı aldırma
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz