porno gay
hentai tentacle porn
milf movie

göz kapağı ameliyatı fiyatı

Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği

Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği

 
player Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?
Merak ettiğiniz tüm soruları Prof.Dr. Mesut Özcan bu videolarda sizin için cevapladı.
Videoyu izlemek için tıklayın  Tüm videoları görmek için tıklayın
 

Göz kapaklarında genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, insana yorgun ve daha yaşlı bir ifade verir. Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaş ile birlikte aşağıya doğru sarkma olur. Alt göz kapaklarında ise, deride sarkma, kırışıklık ve göz altı torbalarında belirginlik oluşabilir. Bu oluşumları engellemek için göz kapağı ve göz çevresi estetiği yapılır.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı estetiği yapılırken neye dikkat edilmelidir?
1) Gözün altından yanağa doğru inen bir oluk varsa bu doldurulmalıdır. Çünkü standart göz kapağı ameliyatı bu problemi çözmez.
2) Yanaklarda sarkma varsa, yanak kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.
3) Üst göz kapağı blefaroplastisinde, alın mutlaka değerlendirilmelidir. Alın germe, şakak kaldırma ameliyatları ile birlikte kaşlar doğru pozisyonlarına alındıktan sonra hala üst göz kapağında sarkma varsa bu giderilmelidir.
Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 4-5. günde dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatarak geçirmelidir.
Riskleri var mıdır?
Ameliyat sonrasında enfeksiyon çok nadirdir. Kanama hemen hemen bütün göz kapağı ameliyatlarında olur ve morarmayla ortaya çıkar. Bu nedenle küçük kanamalar önemli değildir. Ancak daha büyük kanamalar önemsenmelidir.

Alt göz kapaklarında düşme çok nadirdir. Genellikle kapak derisinin gereğinden fazla alınmasına bağlıdır. Ayrıca ikinci kez ameliyat olan hastalarda daha sık rastlanmaktadır.
göz kapağı ameliyatı fiyatı
 

Göz Kapağı Estetiği Video

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?
Göz Kapağı Estetiği Video izle.

Göz Kapağı Estetiği - Göz Kapağı Estetiği - Göz Kapağı Estetiği bursa - Göz Kapağı Estetiği bursa - esteticare - Göz Kapağı Estetiği Video

göz kapağı ameliyatı fiyatı
 

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarında yaş ilerledikçe yer çekiminin de etkisiyle yüzün diğer yapılarıyla birlikte deride gevşeme, fazlalaşma ve sarkma gibi durumlar ortaya çıkar. Bu arada göz küresinin üst ve alt bölümünde yer alan yağ yastıkçıklarının önünde bulunan ve perde fonksiyonu gören ince zar şeklindeki faysa dokusunun da gevşemesiyle bu yağ yastıkçıkları dışarı doğru bombeleşerek hem üst hem de alt göz kapaklarında torbalanma tarzında estetik görünüm bozuklukları oluşur. Aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, heredite (kalıtım), derinin kişisel özellikleri ve uygun olmayan beslenme alışkanlığı gibi bir takım faktörler bu tablonun ortaya çıkışını hızlandırır. Genellikle 30–35 yaşından sonra gözükmekle birlikte kalıtsal olanların daha genç yaşlarda ortaya çıkması mümkündür. Sonuçta bu tablo kişinin yorgun, bitkin, olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünümüne sebep olur. Bakışlar daha yorgun ve karamsar bir ifade arz edebileceği gibi sarkan üst göz kapağı derisinin görüş alanını engellemesi bile söz konusu olabilir.
 
Göz kapağı estetiği ile birlikte ihtiyaç varsa kaş kaldırma, alın germe ve yüz germe operasyonları da yapılabilir. Ancak estetik burun ameliyatı göz kapağı estetiği ile birlikte yapılmamalıdır. Botox uygulanacak ise bunun operasyondan 7–10 gün önce yapılması daha uygun olur ya da operasyondan 6–8 hafta sonraya ertelenmelidir.
 
Kimler Aday?
Üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ve torbalanmalar belirginleşmeye başlamış olan ve 30–35 yaş üzerindeki kişiler bu operasyon için adaydırlar. Başka ciddi sağlık problemi olanlar ile hipertansiyon, diyabet ve koroner kalp hastalığı bulunanlarda bu ameliyata karar verirken çok ihtiyatlı olmak gerekir. Hasta sigara tiryakisi ise hekimin önereceği makul bir süre önce sigara içimini durdurmalıdır. Aspirin ya da kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa bunu da yine hekimin önereceği makul bir süre önce durdurmalıdır.
 
Anestezi
Ameliyat genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Birlikte intravenöz sedasyon (damar yolundan yatıştırıcı ilaç uygulaması) da yapılması yararlı olur. Hastanın isteği ve psikolojik durumu dikkate alınarak bu işlem genel anestezi (hasta uyutularak) altında da gerçekleştirilebilir.
 
Operasyon
Göz kapağı estetiği, ameliyathane şartlarında yapılması gereken bir işlemdir. Hastanın durumuna ve mevcut bulgulara göre işlem sadece üst veya sadece alt göz kapaklarına uygulanabileceği gibi aynı anda hem alt hem de üst göz kapaklarına birlikte uygulanabilir. Temelde yapılan işlem göz kapaklarındaki deri ve kas fazlalıklarını ve torbalanmaları gidermektir. Bunun için üst göz kapaklarında üst göz kapağı kıvrımına uyan, alt göz kapaklarında da kirpiklerin hemen altında seyreden kesilerle cilt ve kas dokusundaki fazlalıklar çıkarılır. Torbalanmalar için ise, ya göz küresinin üst ve altında bulunan yağ yastıkçıklarının önündeki gevşemiş faysa perdesi kuvvetlendirilir ya da yağ yastıkçıklarının dışarı doğru pörtleyen fazlalıkları çıkarılır. Ameliyat eğer dört kapakta(hem alt hem üst) gerçekleşecekse 2–3 saat kadar sürer. Eğer sadece iki kapakta(alt veya üst) yapılacaksa ortalama 1–1,5 saat kadar sürer. Birkaç saat dinlendikten sonra hasta evine gidebilir.
 
Ameliyat sonrası
Erken dönemde genellikle önemli bir sorun yaşanmaz. Dikişler üçüncü ve beşinci günlerde tamamen alınır. Göz çevresinde şişlik ve morluk görülebilir. Gözlerde hafif bir yanma hissi, kuruluk ve görme bulanıklığı, ışıktan rahatsızlık duyma, gözyaşında artma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. İlk günlerde hasta gözünü kapattığında göz kapakları arasında biraz açıklık kalabilir. Bunlar beklenen belirtiler olup bir hafta içinde kendiliğinden düzelir. Dikiş izleri üst kapakta, üst göz kapağı kıvrımında, alt kapakta ise hemen kirpiklerin altında seyrettiğinden buralarda gizlenir ve estetik olarak rahatsız edici bir görünüm arz etmezler. İyileşme, yavaş ilerleyen bir süreçtir. Operasyon sonrasında, yara izleri 6 ay veya biraz daha uzun bir süre için hafif pembe bir renkte görülebilir. Zaman içerisinde, hemen hemen görülemeyecek incelikte beyaz çizgiler haline dönüşür. Sonuçta hastanın yüzündeki ve bakışlarındaki yorgun, bitkin, mutsuz ve yaşlı görünüm ortadan kalkar; hasta daha canlı, genç, mutlu ve taze bakışlara kavuşur. Elde edilen sonucun devamlılığı kişiden kişiye değişmekle beraber en az 3–4 yıl sürebileceği gibi ömür boyu kalıcı da olabilir.
 
Normal hayata dönüş
Göz kapağı estetiği operasyonlarından genellikle tatminkâr sonuçlar elde edilir. Çok nadiren ikincil düzeltme girişimlerine ihtiyaç duyulabilir. Hastanın yaptığı işe göre 3–7 gün içerisinde işine ve normal hayatına dönebilir. Eğer kullanıyorsa bir hafta sonra kontakt lenslerini takabilir.
göz kapağı ameliyatı fiyatı
 

Kombine Estetik Uygulamalar 5

Kombine Estetik Uygulamalar

İşte bir an gelip de yıllara meydan okumak ister insanoğlu… Gelişen tıp sayesinde bu savaşı  kazanmaması için aslında bir gerekçe yok.

Yıllara Meydan Okumak…

Yaşımızı ilk ele veren yerdir, aslında yüzümüz. Geçen yıllar, yerçekimi, güneş, yaşanan stresler, üzüntüler  ile derin çizgiler yüz hatlarımızda kendini göstermeye başlar.
Akreple yelkovan birbirini kovalar durur … Zaman bir bakmışınız ki su gibi akıp gitmiş, geçmiş… Yaşlanmaya dair ilk belirtiler otuzlu yaşlarda başlar, yıllar ile artmaya başlayan kırışıklıklar, sarkmalar ellili yaşlara gelindiğinde yerleşik bir hal alır. Yaşlanma belirtileri  yüzü oluşturan tüm dokularda kendini gösterir; burun ile ağız arasında uzun derin çizgiler, göz altlarında torbalanmalar, çene hatlarını tutan bağ ve kas dokusunun gevşemesi ile sarkması boyun bölgesinde de yağ depolanmalarına bağlı sarkmalar…Kısaca kaslar gevşer yerçekimi etkisine bağlı sarkar, yüzdeki yağ dokusu ve kemikler  incelir ve zayıflar. Sonuç itibariyle deri buruşur, bollaşır, elastikiyetini  kaybeder yani yorgun, yaşlı, çökmüş bir görünüm alır.
Bu sorunları ortadan kaldırmak için bir dizi estetik operasyonları tek seansta gerçekleştirebilmekteyiz. Ancak unutulmaması gereken en önemli şey estetik operasyon ile yaşlanma etkileri durdurulamaz. Yaşlanma, her şeye rağmen devam eden bir süreçtir ve yapılan ameliyattan sonra da devam edecektir. Estetik sadece cildinizi daha genç ve taze yapar, farklı bir görünüm vermez.  Yapılan ameliyat ile yaşlanma belirtilerine karşı saat geri alınır, yüz görünümünde gençleşme sağlanır, ama saat yine de çalışmaya devam eder.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Alın ve kaşlar aslında yüzümüzde birbirini tamamlayan iki unsurdur.  Alın bölgesinde enine ve kaşlar arasında dikey olarak bulunan, derinliği kişiden kişiye farklılık gösteren çizgilerde, yapısal nedenler, yaşın ilerlemesi, sigara ve alkol kullanımı, genetik faktörler, hormonal faktörler, günlük hayattaki stres,  ciltteki gevşeme ve yerçekiminin etkisiyle, belirginleşme ve kaş seviyesinde aşağı doğru yer değiştirme görülür.
Bu durum kişinin çehresinde sert yada yorgun bir ifade yaratır. En çok şikayet edilen durumda bu iki olgudur. Kaş kaldırma ve alın germe ameliyatları hastaya fazla bir zahmet vermeyen fakat yüz estetiğinde düzelme ve gençleşme sağlayan işlemlerdir.

Kaşların seviyesinde sarkıklık ve düşüklük varsa, kaş kaldırma, alın germe ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır. Ancak kaş seviyesi normal olup sadece kaş ucunun kalkıklığı arzu ediliyorsa kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

Göz Çevresi Estetiği

Göz kapaklarında genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, insana yorgun ve daha yaşlı bir ifade verir. Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaş ile birlikte aşağıya doğru sarkma olur. Alt göz kapaklarında ise, deride sarkma, kırışıklık ve göz altı torbalarında belirginlik oluşabilir. Bu oluşumları engellemek için göz kapağı ve göz çevresi estetiği yapılır.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Göz kapağı estetiği yapılırken neye dikkat edilmelidir?

1) Gözün altından yanağa doğru inen bir oluk varsa bu doldurulmalıdır. Çünkü standart göz kapağı ameliyatı bu problemi çözmez.
2) Yanaklarda sarkma varsa, yanak kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.
3) Üst göz kapağı blefaroplastisinde, alın mutlaka değerlendirilmelidir. Alın germe, şakak kaldırma ameliyatları ile birlikte kaşlar doğru pozisyonlarına alındıktan sonra hala üst göz kapağında sarkma varsa bu giderilmelidir.
Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 4-5. günde dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatarak geçirmelidir.

Alt göz kapaklarında düşme daha nadirdir. Genellikle kapak derisinin gereğinden fazla alınmasına bağlıdır.

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe ameliyatları, yapılacak ameliyatın büyüklüğüne ve hastanın durumuna bağlı olarak lokal yada genel anestezi altında uygulanabilir.  Kesilerin yeri ve ameliyatın aşamaları  kişinin yüz yapısına ve ameliyatı yapacak olan cerrahın tekniğine bağlıdır. Ameliyatta deri alttaki kas ve yağ dokusundan ayırılır. Sonra, alttaki kas dokusu gerginleştirilir, deri gerilir ve fazlalığı çıkarılır.

Estetik yüz germe operasyonu tek başına yapıldığı gibi, estetik göz kapağı operasyonu ile birlikte de yapılabilir. Operasyon sonrasında 1-2 gün sonra çıkarılmak üzere yüzünüz bandajlanır. Bandaj çıkarılana kadar yüzün bazı bölgelerinde morluklar görebilirsiniz, panik yapmanızı gerektirecek bir durum değildir. Oluşan morluklar iki hafta içinde kaybolacaktır. Operasyondan bir hafta sonra dikişler alınır. 10–15 gün sonra iş hayatına ve sosyal faaliyetlere dönülebilir. Derinin bir miktar hissizliği oldukça normaldir; birkaç hafta veya ayda geçecektir.

Tecrübeli bir cerrah tarafından yürütülen yüz germe estetiğinde komplikasyon oranı düşüktür. Fakat şunu da asla unutmamak gerekir ki; kişilerin anatomisi, fiziksel tepkileri ve iyileşme hızları farklılık gösterir ve sonuçları tahmin edilemez. Oluşabilecek bazı komplikasyonlar; derinin altında kan toplanması; yüz kaslarının sinirlerine geçici hasar vermesi ve enfeksiyondur.

Günlük hayata dönüş evresinde belli noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Yürümek iyi gelecek bir egzersiz olacaktır. Bunun yanında; ağır ev işleri ve egzersizler ile birkaç ay için alkol, sauna ve buhar banyosu yasak olacaktır. Bu sayede vücut  dinlenmeye yönelir; vücut tüm enerjisini iyileşmeye harcar.
İyileşme süreci zaman alacaktır. Yavaş geçen bu süreçte yeni görünümü kazanmak için beklemeniz ve sabırlı olmanız gerekir. Bazı ufak tefek değişiklikler geçen süreç içerisinde oturacak , birkaç ay içerisinde belirginleşecektir.

İşlemden sonra gıdıya elastik bir bandaj takılır.

 

göz kapağı ameliyatı fiyatı
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz